word-image-11

Одеса після Майдану: чим відповість СБУ на активізацію гібридної війни? (фото)

В квітні 2018 року, під час брифінгу в Одесі, голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що відомствувідомо про активізацію спецслужбами РФ проекту «Бессарабія» і про спробу розхитати ситуацію в Одеській області та Молдавії.

Він нагадав, що в 2015 році після двох «зачисток» СБУ проект «Бессарабія» був провалений. «Потім, наскільки нам відомо, в Москві були розбірки між двома кланами, які управляли цим питанням. І зараз вони повернулися до цього. І, наскільки нам відомо … одночасно з питанням Бессарабії, питань Молдови в контексті Бессарабії, намагатися розхитати ситуацію в одеському регіоні та Молдові. У нас є такі дані», – повідомив Грицак.

Аналіз інформації зі ЗМІ та соціальних мереж засвідчив, що активізація проекту «Бессарабія» реалізовувалась, зокрема,через низку заходів «м’якого» впливу в інформаційному та соціальному середовищі. При цьому, значна частина цих заходів фінансувалась місцевими олігархічними кланами, які сформувались завдяки паразитуванню на різноманітних ресурсах громади і держави, а також завдяки зрощенню як з владою, так і з кримінальними угрупуваннями.

Через ЗМІ та соціальні мережі розповсюджуються меседжі, які провокують недовіру до центральної влади та проукраїнського прошарку суспільства, формують особливу унікальність Одеси, яка з мультикультурного центру перетворюється на суто російськомовне місто, підтримують ностальгію до Радянського Союзу та комуністичного ладу. При цьому, використовуються ЗМІ, які контролюються місцевими не тільки спеціально утворені, але й контрольовані кримінально-олігархічними групами.

Для закріплення вказаних інформаційних меседжів у свідомості одеситів організовуються масові або камерніакції – чи то культурні, чи то соціальної спрямованості.

Як приклад, дотепер в Одесі щорічно проводяться культурні заходи, які до 2014 року реалізовувались за участі одеського підрозділу Росспівробітництва.

Для довідки. Федеральне агентство у справах Співдружності незалежних держав, співвітчизників, які мешкають за кордоном, і по міжнародному гуманітарному співробітництву (Росспівробітництво) підвідомче Міністерству закордонних справ РФ. В Одесі представництво було утворено в липні 2011 року. Остання його очільниця Ірина Царьова була видворена з території України через звинувачення у співробітництві з російськими спецслужбами. Аналогічні шпигунські скандали переслідують Росспівробітництво і в Європі.

Отже, серед таких заходів -Міжнародна книжкова виставка-ярмарок«Зелена хвиля», яка в Одесі має довготривалу історію, проте, в певний час до її організації долучається представництво Росспівробітництва в Одесі, а сама виставкадонедавнафігурувала серед переліку фестивалів, що проводить федеральна російська установа.

Але після того, як в липні цього року була опублікована стаття «Война войной, а Россотрудничество действует в Одессе по распорядку?» з відповідним скріншотом з їхнього офіційного сайту, уся інформація щодо виставки «Зелена хвиля» звідти була вилучена.

Згадки щодо нього були зачищені настільки, що не зберіглись навіть серед збережених сторінок пошуковиків – в Google лишилась лише згадка на присутність сторінки «Зеленої хвилі» на офіційному сайті одеського представництва Росспівробітництва

Проте, інформація відносно участі Россспівробітництва в «Зеленій хвилі» лишилась на офіційному сайті Одеської міської ради

А якщо Ви подивитесь на ці фото з «Зеленої хвилі-2013», то зможете побачити керівника одеського представництва Росспівробітництва, консула Генерального консульства РФ в Одесі Юрія Діденка, який перебував на цій посаді до червня 2014 року.

Джерело 

На фото Юрій Діденко як раз присутній на започаткуванні нового щорічного заходу – Одеського Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури, який з тих пір проходить разом із «Зеленою хвилею».

Цікаво, що в 2016 році генеральним партнером книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» та Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури стає Фонд депутата Одеської обласної ради Віктора Баранського (фракція Опозиційний блок), відомого також свою участю у флешмобі «Я говорю на русском»

Джерело 

Джерело 

В 2017 році «Зелена хвиля» змінює формат і стає книжковим фестивалем (до речі, на сайті Росспівробітництва «Зелена хвиля» фігурувала саме в розділі «фестивалі»), а до його проведення долучається партія «За життя». На той момент партія себе ще нічим особливо не дискредитувала і втручання Віктора Медведчука (того самого) в її діяльність ще не оприлюднювалась.

Джерело 

В 2018 році «Зелена хвиля» відмовилась від відкритого ярмарку на вулиціДерибасівській в центрі Одеси, а перемістилась до Зеленого театру у парку імені Т.Г.Шевченка. Одночасно відбулась певна комерціалізація фестивалю і вхід на нього після 18-ї години став платним. Проте, на ньому, як і завжди, були присутні російські видавництва (і це на 4-му році війни)

Цікаво, щонаприкінці 2017 року відбулась зміна бенефіціару власника Зеленого театру – ТОВ «Світ атракціонів» (код ЄДРПОУ 31502274). Ним став кіпрський офшор, що має певне відношення до братів Суркісів, власників футбольного клубу «Динамо» (Київ) та давніх соратників Віктора Медведчука.

Яким чином засновник виставки «Зелена хвиля» – Одеська облдержадміністрація – допустила подібні трансформації книжкового свята, яке полюбляло багато одеситів, передусім, творча інтелігенція? Полишили напризволяще і цим скористались.

Від початку оргкомітет Корнійчуковського фестивалю очолює Галина Безикович, яка також є головою правління громадської організації «Агентство регіонального розвитку». З 2017 року Безикович стає головою оргкомітету міжнародного книжкового фестивалю «Зелена хвиля» , а також директором Корнійчуковського фестивалю.

Зверніть увагу: топ-новиною цьогорічного Корнійчуковського фестивалю став концерт, присвячений 15-річчю російського мультфільму «Смєшарікі», про що не забув відзвітувати Департамент культури та туризму Одеської міської ради, на своїй офіційній сторінці у Фейсбук

А це вже привітання «Смєшаріків» від Президента РФ Путіна – з тієї ж нагоди – у зв’язку з 15-річчям:

Джерело 

В липні в рамках Корнійчуковського фестивалю-2018 проводилась зустріч з 2-ма дитячими письменниками Сергієм Махотіним і Михайлом Ясновим з Санкт-Петербургу. А серед переможців літературного конкурсу, який проводився в рамках Корнійчуковського фестивалю-2018, виявилась поетеса Ірина Алимова із Зеленограда (адміністративний округ Москви, РФ).

Джерело 

Ось таке «братання» недружніх народів організували на Корнійчуковському фестивалі. І все це з благословення Департаменту культури та туризму Одеської міської ради. Ось такі культурно-інформаційні заходи «м’якого» впливу,із залученням дітей.

Безумовний інтерес у зв’язку з цим представляють інформаційні партнериКорнійчуковського фестивалю, серед якиходна суто одеська радіостанція «Радіо-Філ», газета «Вечерняя Одесса», але безумовно, що найбільш суттєве висвітлення фестивальних подій відбувалось завдяки 4 телеканалам, з них три входять до медіа-холдингу Володимира Галантерника – А1, GNews, KozyrDigital.

Джерело 

Серед медіа-партнерівКорнійчуковського фестивалю фігурують 3 інтернет-сайти, один з яких довідковий а 2 непрацюючі. В той же час до анонсування заходів через Укрнет долучилися лише 3 сайти: Офіційний сайт Одеської міської ради, сайт з харківської мережі «Восточный дозор» та ще сайт ще одного телеканалу, що контролюється Володимиром Галантерником – 1-го міського

Джерело 

Безумовний інтерес представляє і директор Корнійчуковського фестивалю Безікович Галина Анатоліївна, яка до пенсії (2008 рік) обіймала посаду начальника Головного управління економічного розвитку та європейськоїінтеграції Одеської обласної державноїадміністрації, а після – стала одним із співзасновників громадської організації «Агентство регіонального розвитку» (код ЄДРПОУ 34994779). ГО «АРР» має ту ж юридичну адресу (м.Одеса, вул. Пироговська, 3, кв.83), що й приватне підприємство «Експо-Юг-Сервіс» (код ЄДРПОУ 25045877), яке щонайменше з 2006 року виступає офіційним організатором «Зеленої хвилі» і в такій якості фігурує у розпорядженнях міського голови Одеси. І Безикович за даними держреєстру жодним чином не дотична до ПП «Експо-Юг-Сервіс».

Проте, саме як керівник виставкової компанії «Експо-Юг-Сервіс», Галина Безикович отримує Почесну відзнаку Одеського міського голови «Подяка»

Джерело 

Цю нагороду вона отримала під час Різдвяного дипломатичного ярмарку, який був започаткований в 2011 році Одеським дипломатичним клубом, очолюваним Костянтин Ржепішевським, а його підготовку і проведення здійснюють ГО «Агентство регіонального розвитку» та ПП «Експо-Юг-Сервіс»:

Джерело 

Фактично, Галина Безикович використала той потенціал, який напрацювала на державній службі, зокрема, взаємовідносини з Костянтином Ржепішевським, колишнім представником МЗС в Одесі. І саме ці взаємовідносини пояснюють, чому саме телеканали Володимира Галантерника переважали серед медіа, що висвітлювали заходи Корнійчуковського фестивалю. Адже Ржепішевський тісно знайомий з Галантерником ще з кінця 1990-х років, коли очолював Регіональне агентство з питань банкрутства.

Втім, аналіз контенту лише одного з телеканалів з галантерніковського медіа-пулу – «Першого міського» – засвідчив, щовисвітлення такого спірного заходу як Корнійчуковський фестиваль, не виходить за межі загального контексту суспільно-політичних програм та новин цього каналу. Для цього достатньо подивитись відео проектів «Тиждень зради» чи «Точка зору», де досить періодично виступає Вадим Рабінович, голова партії «За життя», чи висвітлюються події, пов’язані з Вадимом Новінським та Олександром Вілкулом. Або подивитись як Вадим Рабіновичрозгоняєфейкову новину про висловлювання голови Верховної Ради України Парубія відносно Гітлера в передачі «Какнадопонимать».

За такої медійної підтримки будь-які темніки Віктора Медведчука будуть розганятись по Одесі на ура.

Источник

Добавить комментарий